Armatura Instalacyjna

Adaptery 3/4”x16 Pex-Al.-Pex

Armatura Instalacyjna

Adaptery 3/4”x16 Pex-Al.-Pex

Adapter skręcany 3/4”x16 Pex-Al.-Pex

Adaptery skręcane są przeznaczone do instalacji wodnych i grzewczych w systemie rur z tworzyw sztucznych, w tym wielowarstwowych typu PEX. Solidne wykonanie zapewnia bezawaryjność, trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne jak również wysokie temperatury i ciśnienie. Produkt jest kompatybilny z rozdzielaczami MTI INOX 1”

Zastosowanie

  • Budownictwo jednorodzinne i mieszkaniowe
  • Małe i większe obiekty użytkowe

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny adapter na rury Pex?

Skręcany adapter na rury 3/4”x16 Pex-Al.-Pex niezbędny jest do prawidłowego podłączenia zespolonych zaworów odcinających, które są zaś nieodłącznym elementem większości instalacji wodnych i grzewczych. Dostępne w naszej ofercie adaptery przyłączeniowe produkowane są z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu w trakcie użytkowania nie trzeba martwić się o ich trwałość czy wytrzymałość. Wykorzystywany przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie skręcany adapter na rury Pex może być przykładowo częścią centralnego ogrzewania lub instalacji wodnej, która odpowiedzialna jest za doprowadzanie wody do danego budynku. Z tego też powodu rozwiązanie to doskonale sprawdza się zarówno w środowisku mieszkaniowym, jak i każdym innym obiekcie użytkowym. Montaż niskiej jakości części do instalacji wodnych i grzewczych wszelkiego rodzaju obniża ich wydajność i zwiększa ryzyko awarii. Naprawa nawet drobnych usterek może się jednak okazać tu niezwykle kosztowna i czasochłonna. Mając na uwadze, iż efektywność działania takich instalacji w dużym stopniu zależna jest od tego czy są one szczelne, zdecydowanie bardziej opłaca się zainwestować w rozwiązania najwyższej jakości.

Czym cechuje się nasze rozwiązanie?

Dostępny w naszej ofercie skręcany adapter na rury Pex 3/4”x16 Pex-Al.-Pex jest w pełni kompatybilny z uzbrojonym rozdzielaczem do ogrzewania podłogowego ze stali nierdzewnej MTI INNOX 1. Warto zwrócić też uwagę, iż jest on w stanie pracować przy temperaturze nawet 95 stopni Celsjusza oraz ciśnieniu nieprzekraczającym 1 MPa (10 barów). Ponadto w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych zamienników spełnia on normy PN-EN 1254-3:2004. W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości lub trudności ze znalezieniem albo dobraniem optymalnego rozwiązania zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi specjalistami. Wszystkie dostępne w naszej ofercie produkty zostały starannie wyselekcjonowane pod kątem funkcjonalności, designu oraz wznoszącej się ponad obecne standardy rynkowe jakości.

Dane techniczne

 

  • Temperatura pracy: 95°C
  • Ciśnienie pracy (max.): 1Mpa (10bar)
  • Szczelność: spełnia
  • KDWU nr: 0001/MTI/2021
  • PN-EN 1254-3:2004

Opakowanie zawiera:

40 szt. Adapterów (każdy adapter składa się z 3 elementów, które są spakowane, w indywidualne folie co znacznie ułatwia pracę.