Suprera - technika hydrauliczna i pompowa

Suprera to polska marka nowoczesnych rozwiązań przeznaczonych do automatyzacji kotłowni i centralnego ogrzewania; elektronicznych pomp obiegowych i cyrkulacyjnych oraz zintegrowanych z nimi systemów grup pompowych wraz ze sterowaniem. Komponenty wyprodukowane w najlepszych fabrykach w Polsce, Europie i na całym świecie zapewniają asortymentowi marki Suprera wysoką jakość i długookresowe gwarancje.

Stworzenie wydajnego systemu centralnego ogrzewania w budynku jedno- lub wielorodzinnym wymaga budowy efektywnego układu pomp obiegowych tłoczących czynnik grzewczy w instalacje centralnego ogrzewania. Odpowiadają one za transport wody grzewczej do każdego pomieszczenia. Zaawansowana grupa pompowa daje możliwość regulacji temperatury czynnika grzewczego, zwiększając efektywność ogrzewania i ograniczając koszty. Technika pompowa oraz hydrauliczna tworzą system naczyń połączonych, w których pompa centralnego ogrzewania pełni kluczową rolę. Dobór urządzenia zależy od rozmiaru instalacji i jej rodzaju.

W większości budynków idealnym rozwiązaniem dla kotłowni okazuje się grupa pompowa, odpowiadająca za cyrkulację płynu wody kotłowej w całej rozciągłości instalacji grzewczej. Składa się ona z kilku komponentów, takich jak energooszczędna pompa obiegowa co, termometry, a także uniwersalne zawory mieszające uzbrojone w siłownik. Multiinstal dostarcza innowacyjne rozwiązania z branży techniki grzewczej i hydraulicznej. Korzystamy z produktów polskiej marki Suprera, stworzonych do automatyzacji kotłowni i centralnego ogrzewania. Proponujemy klientom grupy pompowe z zaworem mieszającym 3-drogowym. W naszym asortymencie widnieją również duże i małe pompy obiegowe, moduły sterowania cyrkulacją C.W.U. oraz filtry magnetyczne służące do zabezpieczenia kotła, pomp obiegowych oraz ochrony samej instalacji centralnego ogrzewania.

 

Grupy pompowe w instalacji c.o.

 

Grupy pompowe mieszające są obowiązkowym elementem nowoczesnej instalacji centralnego ogrzewania, która zakłada podział na kilka obiegów grzewczych. Takie rozwiązanie zwiększa funkcjonalność systemu, integrując oprzyrządowanie grzewcze wykorzystujące odmienne parametry wody grzewczej. Powszechnym przykładem zastosowania grup pompowych będą instalacje łączące tradycyjne grzejniki z ogrzewaniem podłogowym. Grupa pompowa pozwala również łączyć rozmaite urządzenia wytwarzające ciepło. Dzięki temu możliwe staje się stworzenie systemu czerpiącego energię zarówno z kotła na paliwo stałe, jak i z gazowego kotła kondensacyjnego. Technika pompowa wymaga wsparcia ze strony efektywnego układu hydraulicznego, wyposażonego w izolację termiczną. Grupy pompowe to estetyczne i energooszczędne rozwiązania, ograniczające straty ciepła do minimum.

 

Duża pompa obiegowa c.o.

 

Duża pompa centralnego ogrzewania to niezbędny sprzęt do zastosowań przemysłowych, budownictwa wielorodzinnego, a także obiektów firmowych o dużej powierzchni. Proponowana przez nas pompa obiegowa c.o. Circa marki Suprera umożliwia podniesienie słupa wody na wysokość do 12 metrów, gwarantując efektywne rozprowadzenie ciepła w układzie grzewczym. Stawiamy na rozwiązania łączące wydajność i energooszczędność. Pompa obiegowa Circa posiada funkcję obniżenia mocy, dzięki czemu redukuje zużycie prądu w godzinach o mniejszym zapotrzebowaniu na ciepło. Nasze pompy obiegowe zyskały uznanie klientów dzięki doskonałej relacji ceny do jakości. Ich długowieczność została potwierdzona testami laboratoryjnymi oraz opiniami użytkowników.

 

Małe pompy obiegowe

 

Tam, gdzie nie jest wymagana najwyższa moc przepływu cieczy grzewczej, idealną opcją stają się małe pompy obiegowe. Produkty tego typu cieszą się zainteresowaniem właścicieli domów jednorodzinnych. Sprawdzą się także w budynkach użytkowych średniej wielkości. Małe pompy obiegowe nie odbiegają pod względem jakości wykonania i funkcji od swojego większego odpowiednika. Zastosowane komponenty materiałowe nadają urządzeniu wysokiej klasy izolacji, niskiego poziomu hałasu oraz niskiego poboru prądu. Energooszczędna technika pompowa zdominowała dziedzinę centralnego ogrzewania, a mała pompa obiegowa co Suprera Circa wpisuje się w potrzeby większości mieszkańców.

 

Filtr magnetyczny

 

Bezawaryjność pompy centralnego ogrzewania jest wypadkową jakości samego produktu, a także sposobu jego eksploatacji. Przed ewentualnymi uszkodzeniami chronią filtry magnetyczne, montowane bezpośrednio pod kotłem. Filtr magnetyczny wyłapuje zanieczyszczenia, które mogą się nagromadzić w układzie podczas jego normalnej pracy. Chodzi tu przede wszystkim o opiłki metali uwalniane na skutek korozji lub tworzenie się kamienia kotłowego. Filtr magnetyczny to urządzenie niewielkich rozmiarów, pozwalające uniknąć ryzyka mechanicznego uszkodzenia pompy obiegowej lub źródła ciepła, którym może być kocioł gazowy, peletowy lub pompa ciepła .

Zachęcamy do zapoznania się z kompleksowym asortymentem techniki pompowej i grup pompowych. Multiinstal to wiarygodny partner zapewniający wydajne i bezawaryjne systemy centralnego ogrzewania.