Technika pompowa i hydrauliczna

Pompa cyrkulacyjna z modułem sterującym cyrkulacją CWU Suprera HW 15-12

Technika pompowa i hydrauliczna

Moduł Sterowania Cyrkulacją CWU Suprera HW 15-12

Pompa cyrkulacyjna z inteligentnym modułem sterowania cyrkulacją ciepłej wody użytkowej Suprera HW 15-12
produkt z atestem PZH / multiinstal.pl

Pompa cyrkulacyjna z inteligentnym modułem sterowania cyrkulacją ciepłej wody użytkowej

Zastosowanie

Pompa cyrkulacyjna z inteligentnym modułem sterowania cyrkulacją ciepłej wody użytkowej – Suprera HW 15-12 znajduje zastosowanie w instalacjach, w których źródło ciepła i punkty poboru dzieli odległość ponad kilku metrów. Inteligentny moduł skraca czas oczekiwania na gorącą wodę, a pompa uruchamiana jest tylko w momencie zapotrzebowania – przy wykorzystaniu czujników temperatury i przepływu wody, co pozwala ograniczyć zużycie energii i wody. Jest to rozwiązanie pożyteczne zarówno dla środowiska, jak i budżetu domowego.

  • Budownictwo jednorodzinne
  • Małe obiekty użytkowe

Wielofunkcyjna pompa z modułem sterowania cyrkulacją c.w.u.

Nasza pompa cyrkulacyjna wyróżnia się przede wszystkim parametrami technicznymi, ale posiada też wiele niezwykle przydatnych funkcji. Warto wspomnieć, że pompa z inteligentnym modułem sterowania cyrkulacją ciepłej wody użytkowej umożliwia włączenie aż 4 różnych trybów działania. Wśród nich znajduje się tryb programatora czasowego (timing mode), tryb przepływu wody oraz tryb pracy wymuszonej, a także opcjonalny tryb zdalnego sterowania.

Ponadto można skorzystać z jednej z wielu dostępnych funkcji, takich jak ustawienie opóźnienia DELAY (pompa zaczyna pracę dopiero po określonym czasie), ustawienie prędkości roboczej czy funkcja wspomagania BOOST (kiedy w użyciu jest wiele kranów, a przepływ wody jest większy niż 3,5 l/min, pompa automatycznie uruchamia się w trybie booster). Dzięki temu moduł sterowania cyrkulacją c.w.u. jest wyjątkowo komfortowy w użytkowaniu.

Prosta cyrkulacja ciepłej wody

Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze. Dołączona do zestawu instrukcja nie pozostawia żadnych wątpliwości dotyczących uruchamiania, ustawiania temperatury i czasu pracy, a także zmiany prędkości cyrkulacyjnej. Poradzi sobie z tym nawet niedoświadczony, nowy użytkownik. Cyrkulacja ciepłej wody może też odbywać się w trybie wspomagania, który ustawia się przy pomocy paru naciśnięć na panelu sterowania. Dotyczy to także pozostałych dostępnych funkcji. To jeden z głównych powodów, dla których pompa cyrkulacyjna z modułem sterowania cyrkulacją c.w.u. marki Suprera cieszy się tak dużym zainteresowaniem instalatorów.

Pompa cyrkulacyjna z inteligentnym modułem sterowania cyrkulacją ciepłej wody użytkowej z atestem

Prezentowany sprzęt jest nie tylko wydajny i prosty w obsłudze, ale też całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Potwierdza to atest higieniczny wystawiony przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Wskazuje on, że pompa cyrkulacyjna z inteligentnym modułem sterowania cyrkulacją ciepłej wody użytkowej, który składa się ze stali nierdzewnej, ceramiki, silikonu, EPDM, NBR i pozostałych materiałów, spełnia wszystkie wymagania higieniczne. Wobec tego można go bezproblemowo wykorzystać w warunkach domowych.

Dane techniczne i limity

 
  • Temperatura cieczy: 2 oC ∼ 70 oC
  • Temperatura otoczenia: 0 oC ∼ 40 oC
  • Maksymalne ciśnienie układu: 10 bar
  • Stopień ochrony: IP 21
  • Sieć elektryczna 220 V ∼ 240 V, 50/60 Hz
  • Przyłącza: 1/2

Zakres wydajności

 
  • Przepływ: do 8 l/h
  • Wysokość podnoszenia: do 12 m

Wymiary montażowe

Pompa cyrkulacyjna z inteligentnym modułem sterowania cyrkulacją CWU Suprera HW 15-12 - rysunek techniczny