Technika pompowa i hydrauliczna

Filtr Magnetyczny MagnetoMAGNETO 3/4''

Technika pompowa i hydrauliczna

Filtr Magnetyczny MagnetoMAGNETO 3/4''

Filtr magnetyczny MAGNETO 3/4 cala firmy Suprera

Kompaktowy filtr magnetyczny, idealny do montażu bezpośrednio pod kotłem

Zastosowanie

Magnetyczny filtr zanieczyszczeń MAGNETO to idealne urządzenie do rozwiązywania problemów z instalacją centralnego ogrzewania spowodowanych zanieczyszczeniami, które powstają w wyniku korozji oraz osadzania się kamienia kotłowego podczas normalnej pracy instalacji. Dzięki kompaktowym rozmiarom ochrona instalacji może zostać zapewniona poprzez bezpośredni montaż filtra pod kotłem nawet przy ograniczonej przestrzeni montażowej (np. kocioł w zabudowie kuchennej). Filtr magnetyczny zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia obecne w instalacji, tym samym zmniejsza ryzyko uszkodzenia pomp obiegowych oraz kotła.

Filtr magnetyczny ¾” – zastosowanie

Niedokładnie oczyszczona woda, która przedostaje się do systemu ogrzewania, może sprawić wiele problemów. W najlepszym przypadku obniży wydajność instalacji, a w najgorszym doprowadzi do poważnej awarii, a nawet uszkodzenia pompy obiegowej. Dlatego warto zainwestować w filtr magnetyczny do kotła MAGNETO do domowego systemu ogrzewania.

Dzięki zatrzymaniu zanieczyszczeń zwiększa żywotność kotła, a także optymalizuje wydajność całej instalacji. Co więcej, filtr magnetyczny ¾” zapobiega korozji. Wobec tego dobrze zastosować go w każdej instalacji – zarówno nowej, jak i starszej.
Jego kompaktowa budowa sprawia, że filtr można zainstalować bezpośrednio pod kotłem – nawet przy ograniczonej przestrzeni montażowej.

Filtr magnetyczny 3/4 – budowa i konserwacja

Produkt składa się z kilku elementów. Wśród nich najważniejsze są: neodymowy magnes kierunkowy (do przechwytywania wszystkich zanieczyszczeń z dodatkiem żelaza), siatka wkładu filtrującego ze stali nierdzewnej (do zatrzymania niemagnetycznych osadów), korpus z mosiądzu niklowanego, zawór kulowy oraz połączenia obrotowe. Dzięki nim filtr magnetyczny do kotła jest w stanie spełniać swoją funkcję w najlepszy możliwy sposób.

Jak każde urządzenie, także MAGNETO wymaga drobnych zabiegów konserwacyjnych w celu utrzymania jego wydajności. Na szczęście jest ona bardzo prosta. Wystarczy pamiętać, aby filtr magnetyczny 3/4” był regularnie czyszczony. Oznacza to konieczność przeczyszczenia go bezpośrednio przed rozpoczęciem każdego sezonu grzewczego. Dobrą praktyką jest też przetarcie go kilka dni po zamontowaniu. Zanieczyszczenia gromadzą się na magnetycznym rdzeniu filtra. To właśnie tam należy sięgnąć suchą ścierką.

Filtr magnetyczny do kotła – cena

Jednym z najważniejszych atutów filtra zanieczyszczeń MAGNETO jest przystępna cena. To niewielki wydatek w porównaniu do zalet, jakie ze sobą niesie jego zamontowanie. Warto też zauważyć, że filtr magnetyczny ¾” jest bardzo wytrzymałym produktem. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można więc założyć, że to jednorazowa inwestycja, która przysłuży się przez cały okres użytkowania kotła, a jednocześnie wydłuży jego żywotność.

Dane techniczne i cechy

Cechy i zalety:

 
  • Optymalizuje wydajność instalacji
  • Zwiększa żywotność kotła
  • Zapobiega korozji
  • Zatrzymuje zanieczyszczenia
  • Chroni pompy obiegowe
  • Kompaktowa budowa

Komponent

Materiał

Magnes

Neodymowy

Filtr siatkowy

Stal nierdzewna

Korpus

Mosiądz niklowany

Nakrętka Filtra

Mosiądz niklowany

Zawór odcinający

Mosiądz

Uszczelki

EPDM

Konstrukcja filtra

Konstrukcja filtra magnetycznego MAGNETO 3/4 cala firmy Suprera / multiinstal.pl