Zbiorniki buforowe i zasobniki CWU

Zbiorniki buforowe do pomp ciepła PS

Zbiorniki buforowe i zasobniki CWU

Zbiorniki buforowe do pomp ciepła PS

Zbiorniki buforowe PS

Zastosowanie

Dostępne w naszym asortymencie zbiorniki są chętnie wykorzystywane w domach jednorodzinnych oraz niewielkich obiektach użytkowych. To przede wszystkim zasługa ich kompaktowych wymiarów, które łączą się wraz z wysoką wydajnością. Już pojedynczy zbiornik buforowy PS jest w stanie zaspokoić potrzeby standardowego budownictwa mieszkalnego. Warto więc zwrócić na niego uwagę przy wyborze rozwiązania niezbędnego do komfortowego korzystania z systemu c.w.u.

  • Budownictwo jednorodzinne
  • Małe obiekty użytkowe

Niezwykle trwały zbiornik buforowy PS

Produkt został stworzony z myślą o jak najdłuższej żywotności. W związku z tym producent, Austria Email, użył wyłącznie wysokogatunkowych materiałów w swoim zbiorniku buforowym do wody ciepłej. Efektem jest bardzo dobra wytrzymałość na skrajne temperatury pracy (do 95ºC), możliwość osiągnięcia wysokiego ciśnienia roboczego (do 3 barów) oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne (np. wgniecenia).

Zbiornik buforowy do wody zimnej o znakomitych parametrach

Oprócz trwałości liczy się jeszcze sprawność. Pod tym względem prezentowany produkt spełni wszelkie oczekiwania. Dzięki dużej wydajności z powodzeniem zaopatrzy różnego rodzaju obiekty budowlane w ciepłą lub zimną wodę użytkową. Optymalne wymiary pozwalają nawet połączyć ze sobą kaskadowo kilka zbiorników buforowych PS, aby indywidualnie wyregulować potrzebną pojemność.

Pompy ciepła i zbiornik buforowy do wody ciepłej

Model PS 100 współpracuje z różnorodnymi instalacjami centralnego ogrzewania. Zazwyczaj wykorzystuje się go w celu podłączenia do tradycyjnych kotłów na paliwo stałe. Równie dobrze sprawdzą się jednak z kotłami olejowymi, gazowymi czy elektrycznymi. Jednak najlepszym możliwym zastosowaniem zbiornika buforowego do wody zimnej i ciepłej jest podłączenie go do pomp ciepła lub paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu znacząco obniża się koszt wytworzenia c.w.u.

Prosty montaż i przystępna cena zbiornika buforowego PS

Rozwiązania austriackiego producenta charakteryzują się wyjątkową przystępnością. Dotyczy to zarówno sposobu montażu, jak i ceny zbiorników. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce do umocowania produktu. Powinno ono uwzględniać odpowiednią ilość przestrzeni, aby umożliwić zdjęcie kołnierza grzewczego. Zbiornik buforowy do wody zimnej i ciepłej powinien być więc montowany zgodnie z podstawowymi zasadami. Najlepiej powierzyć to specjalistom.

Więcej o cenie oraz szczegółach związanych z funkcjonowaniem zbiorników buforowych PS udzielimy podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego, do czego serdecznie zapraszamy. Przy okazji doradzimy wybór najkorzystniejszego z punktu widzenia klienta modelu.

Dostępne warianty urządzenia PS

Typ

Pojemność (litry)

Wysokość z izolacją (mm)

Średnica z izolacją (mm)

Flansza (średnica)(mm)

Waga (kg)

PS 100

100

884

480

180

44

Przesuń palcem, by zobaczyć więcej →

Dokumentacja