Zbiorniki buforowe i zasobniki CWU

Zbiorniki buforowe PSRR

Zbiorniki buforowe i zasobniki CWU

Zbiorniki buforowe PSRR

Zbiorniki buforowe PSRR

Zastosowanie

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą obejmującą buforowe zbiorniki do c.o. z dwiema wężownicami. Starannie wyselekcjonowana oferta produktów renomowanej marki Austria Email to gwarancja wydajności, wieloletniej niezawodności oraz szybkiego przygotowania ciepłej wody w domowej lub przemysłowej instalacji grzewczej.

 • Budownictwo jedno- i wielorodzinne
 • Małe obiekty użytkowe

Dlaczego warto wybrać zbiornik buforowy PSRR?

Dostępne w naszym katalogu zbiorniki buforowe PSRR to urządzenia grzewcze o wysokoefektywnej izolacji cieplnej, łączące nowoczesną technologię produkcji z najwyższą jakością użytych materiałów. Dzięki swojemu uniwersalnemu zastosowaniu oraz prostej instalacji stanowią chętnie wybierane rozwiązanie zarówno do domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, jak i niewielkich obiektów użytkowych. Zbiornik buforowy pozwoli obniżyć koszty związane z ogrzewaniem, ponieważ zmniejsza częstotliwość pracy pompy ciepła. Dzięki temu wydłuża też czas jej eksploatacji – skoro nie pracuje tak często, ogólny okres jej żywotności jest dłuższy. Rozwiązanie sprawdzi się także przy systemie rekuperacji. W tym przypadku woda ze zbiornika może zostać wykorzystana do ogrzania powietrza. Ważną zaletą jest ich uniwersalność – mogą być zasilane zarówno przez tradycyjne kotły na węgiel, olej czy gaz, jak i instalacje solarne czy pompy ciepła.

Zbiorniki buforowe PSM, PSR i PSRR – różnice

Podstawową wersją zbiornika buforowego jest PSM. W naszej ofercie dostępne są również zasobniki z dodatkową wężownicą do instalacji centralnego ogrzewania. PSR jest wersją rozbudowaną o jedną wężownicę. PSRR posiada natomiast dwie wężownice.

Oferujemy zasobniki o różnych pojemnościach w wersjach:

 • PSF zbiornik buforowy PSM z kołnierzem D240,
 • PSM zbiornik buforowy z mufami podłączeniowymi 6/4”
 • PSR/PSRR zbiornik buforowy PSM z wężownicą.

Jak działa zbiornik buforowy?

Zastosowanie zbiorników buforowych Austria Email pozwala magazynować ciepło w instalacjach ciepłej wody, bez względu na rodzaj stosowanego paliwa. Urządzenia współpracują zarówno z kotłami na paliwa stałe, pompami ciepła, piecami olejowymi, gazowymi i elektrycznymi przepływowymi podgrzewaczami wody, a także z instalacjami fotowoltaicznymi. Uniwersalny buforowy zbiornik z dwiema wężownicami do c.o. stanowi rozwiązanie, które łatwo można dostosować do indywidualnych potrzeb. Gwarantuje szybkie podgrzanie wody w dowolnym rodzaju instalacji grzewczej.

Zastosowanie zbiorników buforowych PSRR

Zarówno zasobniki ciepłej wody PSM i PSF, jak i zbiornik buforowy PSRR to rozwiązania, które charakteryzują się bogatym zastosowaniem. Zaprojektowane w celu uzyskania maksymalnej wydajności oraz efektywności wykorzystania ciepłej wody w zbiorniku, sprawdzają się w budownictwie mieszkalnym oraz przemyśle, gdzie mogą współpracować z bogatą gamą akcesoriów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów oraz do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące zbiorników buforowych z jedną lub dwiema wężownicami do c.o., pomagając dobrać odpowiedni model oraz osprzęt.

Dane techniczne i cechy

Akcesoria

 • Wymiennik ciepła z rurami żebrowanymi RWT 2-180 (1,8 m 2)
 • Wymiennik ciepła z rurami żebrowanymi RWT 2-230 (2,3 m 2)
 • Wymiennik ciepła z rurami żebrowanymi RWT 2-360 (3,6 m 2)
 • Wymiennik ciepła z rurami żebrowanymi RWT 2-450 (4,5 m 2)
 • Grzałka RSW 2-9 U do zabudowy
 • Grzałka RSW 2-24 U do zabudowy
 • Grzałka RSW 2-45 U do zabudowyGrzałki wkręcane typu ‘SH”
 • Wąż łączący ze stali nierdzewnej do połączeń PS
 • Złącze śrubowe rury izolacyjnej R 1" (separacja elektryczna)

Dostępne warianty urządzenia PSRR

Typ

Pojemność (litry)

Przyłącza (cale)

Wysokość (mm)

Średnica (mm)

Waga (kg)

Pow. grzewcza wężownicy (m2)

PSRR 800

800

1 ½

1700

790

140

2,4+1,8

PSRR 1000

1000

1 ½

2050

790

187

3,0+2,4

PSRR 1500

1500

1 ½

2150

1000

290

3,6+2,4

PSRR 2000

2000

1 ½

2380

1100

354

4,2+2,8

Przesuń palcem, by zobaczyć więcej →