Zbiorniki buforowe i zasobniki CWU

Zbiorniki buforowe PZ

Zbiorniki buforowe i zasobniki CWU

Zbiorniki buforowe PZ

Nowoczesne zbiorniki buforowe PZ

Zastosowanie

Świadomość konieczności zastosowania specjalistycznych zbiorników o charakterze buforowym zwiększa się z roku na rok. Jeszcze niedawno korzystały z nich wyłącznie duże obiekty, takie jak szpitale, hotele czy spółdzielnie. Obecnie zbiornik buforowy PZ można znaleźć nawet w domkach jednorodzinnych. To wynik licznych zalet, którymi mogą poszczycić się oferowane przez nas systemy.

 • Budownictwo jednorodzinne
 • Małe obiekty użytkowe

Wysoka sprawność zbiorników buforowych warstwowych

Prezentowane produkty są niezwykle przydatne w instalacjach obsługujących kotły gazowe, pompy ciepła oraz tym podobne źródła energii. Dzięki swojej pracy wydłużają żywotność konstrukcji poprzez eliminację tak zwanych krótkich cyklów. To one w dużej mierze odpowiadają za obniżenie trwałości wszelkich instalacji. W praktyce każdy zbiornik buforowy warstwowy służy po prostu do magazynowania wody grzewczej, która zasila centralne ogrzewanie.

Na nasz asortyment składają się modele pochodzące od uznanego producenta, jakim jest Austria Email. Charakteryzują się one wysoką sprawnością i skutecznością, a także nieprzeciętną trwałością. To zasługa wykorzystania wysokogatunkowych materiałów do budowy zbiornika buforowego PZ. Przemyślana konstrukcja pozwala na lepsze wykorzystanie jej zawartości poprzez wysoko ułożone rury na dopływie oraz kanały czujników służące zmiennemu pozycjonowaniu czujnika temperatury.

Gdzie najlepiej sprawdzi się zbiornik buforowy PZ?

Bufor jest niezbędny w domach, które ogrzewa się za pomocą tradycyjnych grzejników lub zostały podzielone na kilka obiegów (np. na ogrzewanie podłogowe oraz grzejniki). Jednak profesjonalny i nowoczesny zbiornik buforowy warstwowy przyda się tak naprawę wszędzie. Wpływa on na komfort użytkowania systemu c.w.u., wydłuża żywotność pomp ciepła, a także obniża koszt energii elektrycznej. Wobec tego zyskają na nim nawet energooszczędne domy.

Zbiornik buforowy warstwowy w przystępnej cenie

Klienci indywidualni zawsze mają największe wątpliwości w kwestii zapotrzebowania na zaawansowane technologicznie rozwiązania. Dlatego z przyjemnością dzielimy się naszą fachową wiedzą na ten temat. Podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zbiorników buforowych PZ. Pomożemy nie tylko w kwestiach technicznych, ale również w wyborze najlepiej odpowiadającego potrzebom modelu.

Dostępne w ofercie zbiorniki buforowe warstwowe cieszą się opinią niezawodnych oraz stosunkowo tanich. Dokładamy bowiem wszelkich starań, aby mogły sobie na nie pozwolić nawet niewielkie gospodarstwa domowe. Gwarantujemy najlepszy stosunek ceny do jakości.

Dane techniczne i cechy

Akcesoria

 • Wymiennik ciepła z rurami żebrowanymi RWT 2-180 (1,8 m 2)
 • Wymiennik ciepła z rurami żebrowanymi RWT 2-230 (2,3 m 2)
 • Wymiennik ciepła z rurami żebrowanymi RWT 2-360 (3,6 m 2)
 • Wymiennik ciepła z rurami żebrowanymi RWT 2-450 (4,5 m 2)
 • Grzałka RSW 2-9 U do zabudowy
 • Grzałka RSW 2-24 U do zabudowy
 • Grzałka RSW 2-45 U do zabudowyGrzałki wkręcane typu ‘SH”
 • Wąż łączący ze stali nierdzewnej do połączeń PS
 • Złącze śrubowe rury izolacyjnej R 1" (separacja elektryczna)

Dostępne warianty urządzenia PZ

Typ

Pojemność (litry)

Przyłącza (cale)

Wysokość (mm)

Średnica (mm)

Waga (kg)

Pow. grzewcza wężownicy (m2)

PZ 500

500

-

1640

650

87

-

PZ 800

800

-

1700

790

105

-

PZ 1000

1000

-

2050

790

122

-

PZ 1500

1500

-

2150

1000

210

-

Przesuń palcem, by zobaczyć więcej →