Zbiorniki buforowe i zasobniki CWU

Zbiorniki buforowe PZR

Zbiorniki buforowe i zasobniki CWU

Zbiorniki buforowe PZR

Zbiorniki buforowe PZR – wysoka jakość i niezawodność

Zastosowanie

Standardowe zbiorniki buforowe są uniwersalne w zastosowaniu i przynoszą wiele korzyści każdemu, nawet najmniejszemu obiektowi budowlanemu. Dla bardziej wymagających klientów przygotowaliśmy jednak ofertę, która z pewnością spełni oczekiwania. Zbiornik buforowy PZR został wyposażony w profesjonalną, wielkopowierzchniową wężownicę. Za jej pomocą woda ogrzewa się w całym zasobniku, co przekłada się na zwiększony komfort użytkowania.

 • Budownictwo jednorodzinne
 • Małe obiekty użytkowe

Specjalny zbiornik buforowy warstwowy z wężownicą do c.o.

Typowy zasobnik warstwowy nabiera temperatury od góry do dołu. Ma to ogromne znaczenie dla szybkości przygotowywania ciepłej wody. Trzeba pamiętać, że jest ona pobierana z góry zbiornika. Na samym końcu ogrzewa się dół. To może oznaczać pojawienie się sytuacji, w których domownicy tylko przez chwilę po wyczerpaniu zbiornika mają możliwość skorzystania z ciepłej bądź letniej wody. Zastosowanie zbiornika buforowego warstwowego z wężownicą do c.o. pozwala wyeliminować wspomniany problem. Jest to możliwe dzięki jednoczesnym ogrzewaniu warstwowym (z góry do dołu) oraz przewodzeniu ciepła bezpośrednio do dolnej warstwy poprzez wężownicę.

To także skraca czas potrzebny na osiągnięcie wymaganej temperatury. W ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy na ogrzewaniu, ponieważ ogranicza się czas poboru energii elektrycznej.

Zbiornik buforowy PZR od uznanego w branży producenta Austria Email

Do osiągnięcia najlepszych efektów warto postawić na sprawdzone marki. Nie wszyscy producenci są godni zaufania, dlatego starannie wyselekcjonowaliśmy nasz asortyment. W ofercie znajdują się zbiorniki buforowe PZR od Austria Email. To ceniony w całej Europie wytwórca zasobników z wężownicami o dużej powierzchni, które gwarantują wieloletnią bezproblemową eksploatację. Ponadto wyróżniają się wysoką sprawnością oraz wyjątkową wytrzymałością na uszkodzenia.

Zbiorniki buforowe warstwowe z wężownicą do c.o. w atrakcyjnej cenie

Kolejną istotną zaletą prezentowanego asortymentu jest przystępny koszt zakupu. Dokładamy wszelkich starań, aby utrzymać konkurencyjność także w tym zakresie. Dlatego na wysokiej jakości produkty mogą pozwolić sobie nawet niewielkie gospodarstwa domowe, które zyskają najwięcej na montażu.

Zainteresowanych zbiornikami buforowymi warstwowymi z wężownicą do c.o. zachęcamy do przyjrzenia się naszej ofercie. W przypadku pojawienia się wątpliwości dotyczących ich konstrukcji, instalacji czy sposobu eksploatacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.

Dane techniczne i cechy

Akcesoria

 • Wymiennik ciepła z rurami żebrowanymi RWT 2-180 (1,8 m 2)
 • Wymiennik ciepła z rurami żebrowanymi RWT 2-230 (2,3 m 2)
 • Wymiennik ciepła z rurami żebrowanymi RWT 2-360 (3,6 m 2)
 • Wymiennik ciepła z rurami żebrowanymi RWT 2-450 (4,5 m 2)
 • Grzałka RSW 2-9 U do zabudowy
 • Grzałka RSW 2-24 U do zabudowy
 • Grzałka RSW 2-45 U do zabudowyGrzałki wkręcane typu ‘SH”
 • Wąż łączący ze stali nierdzewnej do połączeń PS
 • Złącze śrubowe rury izolacyjnej R 1" (separacja elektryczna)

Dostępne warianty urządzenia PZR

Typ

Pojemność (litry)

Przyłącza (cale)

Wysokość (mm)

Średnica (mm)

Waga (kg)

Pow. grzewcza wężownicy (m2)

PZR 500

500

-

1640

650

117

1,9

PZR 800

800

-

1700

790

142

2,4

PZR 1000

1000

-

2050

790

162

3

PZR 1500

1500

-

2150

1000

250

3,6

Przesuń palcem, by zobaczyć więcej →