Zbiorniki buforowe i zasobniki CWU

Zbiorniki higieniczne KWS W

Zbiorniki buforowe i zasobniki CWU

Zbiorniki higieniczne KWS W

Zbiorniki buforowe higieniczne KWS W

Zastosowanie

W bogatej ofercie Multiinstal dostępny jest szeroki wybór higienicznych zbiorników buforowych do bezpośredniego podgrzewania wody. Oferujemy konstrukcje renomowanej marki Austria Email o zróżnicowanych parametrach technicznych oraz szerokiej gamie pojemności. W naszym katalogu znajdują się m.in. podstawowe zasobniki z wężownicą do c.w.u., jak również wersje rozszerzone, umożliwiające podłączenie do dwóch dodatkowych źródeł ogrzewania. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą – zapewniamy pomoc w wyborze idealnie dopasowanego rozwiązania.

 • Budownictwo jednorodzinne
 • Małe obiekty użytkowe

Zbiorniki buforowe higieniczne KWSW oraz pozostałe modele

Jako sprawdzony dostawca rozwiązań grzewczych współpracujący wyłącznie z renomowanymi producentami, mamy zaszczyt przedstawić asortyment globalnego lidera – marki Austria Email. W naszej ofercie sprzedażowej dostępne są wszystkie najważniejsze rodzaje higienicznych zbiorników buforowych z karbowaną rurą ze stali nierdzewnej, takie jak:

 • zbiorniki buforowe KWS W – podstawowa wersja zbiorników buforowych z wężownicą nierdzewną do c.w.u., pozwalającą na przyłączenie jednego źródła ogrzewania,
 • zbiorniki KWS – będące rozszerzoną wersją buforowych zbiorników higienicznych KWSW. Dzięki wyposażeniu nie tylko w karbowaną wężownicę ze stali nierdzewnej do c.w.u. ale też drugą stalowa wężownicę do c.o. pozwalają na bezpośrednie podgrzewanie wody z dwóch odrębnych źródeł ogrzewania,
 • wielowarstwowe zasobniki KWS R2 – rozszerzona wersja buforowego zbiornika higienicznego KWS z jedną wężownicą do c.w.u. oraz dwoma wężownicami do c.o. umożliwiającymi podłączenie dwóch dodatkowych systemów grzewczych.

Najwyższe bezpieczeństwo użytkowania

Wszystkie dostarczane przez nas zbiorniki buforowe higieniczne KWSW wyróżniają się najwyższym bezpieczeństwem eksploatacji dzięki zastosowaniu wydajnych, nowoczesnych rozwiązań. Modele z karbowaną rurą ze stali nierdzewnej umożliwiają higieniczne przygotowywanie ciepłej wody bez ryzyka jej skażenia bakteriami lub związkami chemicznymi.

Duża wydajność zbiorników przepływowych

Zarówno odpowiednia powierzchnia wężownic, jak i ich równomierne rozłożenie w całym zbiorniku zapewniają maksymalną wydajność systemu do bezpośredniego podgrzewania wody. Jednocześnie, urządzenia dostarczane przez Austria Email wyróżniają się łatwą instalacją oraz bogatą gamą akcesoriów dodatkowych, jak grzałki, izolacje czy kołnierze przyłączeniowe. Współpracują ze wszystkimi najpopularniejszymi źródłami ogrzewania, dzięki czemu doskonale sprawdzą się również w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie. Zapraszamy do zakupu oraz kontaktu w celu skorzystania z pomocy naszych doświadczonych doradców!

Dane techniczne i cechy

Akcesoria

 • Pojemność: od 500 l do 1500 l
 • Ciśnienie robocze: rura karbowana - 6 barów, zbiornik buforowy - 4 bary, wymiennik ciepła - 10 barów
 • Wysokiej jakości uchwyt rury karbowanej ze stali szlachetnej
 • Duży wymiennik ciepła do podłączenia instalacji solarnej
 • Konstrukcja warstwowa do wydajnego pod względem energetycznym rozdzielania warstw w powrocie ogrzewania
 • 2 mufy wkręcane 6/4" do montażu dodatkowego ogrzewania elektrycznego (nie dotyczy modeli o pojemności 1500 l)

 • Grzałka do zabudowy RD - SISS 7,5 (z wyłączeniem SISS 350)
 • Anoda zasilana zewnętrznie FSA - SISS
 • Grzałka wkręcana typu SH (z wyłączeniem SISS 1500)

Dostępne warianty urządzenia KWSW

Typ

Pojemność (litry)

Wysokść (mm)

Średnica (mm)

Waga (kg)

Nierdzewna wężownica karbowana do CWU (m2)

Wężownica stalowa do CO (m2)

Pow. grzewcza wężownicy (m2)

KWS 500

500

1640

650

129

5

25

1,8

KWS 800

800

1700

790

162

6,5

33

2,5

KWS 1000

1000

2050

790

192

7,5

39

3,1

KWS 1500

1500

2150

1000

291

7,5

39

3,5

Przesuń palcem, by zobaczyć więcej →